שלוש נשים, שלושה סיפורים, מסר אחד
04-6262770 סניף אורות 04-8404344 סניף עתלית
Cheerful woman with arms raised up to the sky near the sea.

צלוליט: מורה נבוכים

כל מה שרצית לדעת על צלוליט ועל הדרכים להיפטר ממנו

צלוליט יכול להופיע בכל גיל ובכל משקל ולגרום לנו לתסכול, בעיקר מול המראה. למרות שאין דרך למחוק את הצלוליט לגמרי, יש כמה דברים שאת יכולה לעשות כדי לטשטש אותו – משתיה מרובה ותזונה נכונה ועד לטיפול קוסמטי מעמיק.


רגע לפני שנתחיל.. ניישר קו לגבי סוגיה לשונאית שקשורה לצלוליט. איך אומרים בעברית – צלוליט או צלוליטיס? ובכן.. לעור התפוז המפורסם שבגינו עסקינן, קוראים צלוליט. כך נכון לומר. צלוליטיס זה משהו אחר לגמרי – דלקת של רקמת השומן. אז עכשיו שהסוגייה הזו מאחורינו, נתפנה לענות על השאלה:

 

מה זה צלוליט?

צלוליט הוא הצטברות של שומן תת־עורי שזרימת הדם לרקמה שסביבו אינה טובה ואינה מספקת. הצטברות זו היא שיוצרת את המראה הגבשושי האופייני. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הצלוליט נגרם לרוב בשל נטייה גנטית ולא רק לעליה במשקל. תאמיני או לא – גם לבחורות רזות יש צלוליט! עם זאת, ככל שכמות השומן בגוף עולה, ובמיוחד באזור הירכיים והישבן, כך עולה הסיכוי להיווצרות צלוליט.

 

האם אפשר להיפטר מצלוליט?

נתחיל בשורה התחתונה: כן. ולא… אפשר לטשטש את הצלוליט ולשפר את מרקם העור בצורה משמעותית, אפשר אפילו להחליק את העור לגמרי, אבל מאחר וצלוליט הוא עניין גנטי, הוא צפוי לחזור ולכן אי אפשר לומר שאפשר להעלים את הצלוליט או להיפטר ממנו לגמרי. עור חלק ללא צלוליט צריך לתחזק והחדשות הטובות הן שיש הרבה יותר מדרך אחת לעשות זאת.

 

 1. הגדילי את כמות הספורט שעובד על שרירי הרגליים
  ריצה, הליכה, ספינינג, אופניים. פעילויות כאלו מגבירות את אספקת הדם לאזור הצלוליט שבו הזרימה אינה טובה, ובמקביל, הם מעודדים את הגוף להשתמש בשומן לצורכי אספקת אנרגיה ובונים כלי דם חדשים באותם האזורים הבעייתיים. כל הפעילות האירובית הזו מעודדת את הגוף ליצור סיבי שריר ארוכים וצרים (התורמים למראה מחוטב) ומשפרת את זרימת הדם לרקמת השומן שעוטפת אותו ותורמת למיצוק העור.

 

 1. הפחיתי במאכל אוכל שומני
  לא משנה מה המשקל שלך, הפחתה באוכל שומני תוכל עם הזמן לצמצם את מאגר השומן התת עורי באזור הצלוליט, ובכך לעזור להעלמתו.

 

 1. עיסוי (עכשיו סופסוף יש לך תירוץ טוב לעיסוי)
  עיסוי אינטנסיבי מספיק יעודד את זרימת הדם באיבר שבו יש לך צלוליט. שימי לב: לא מדובר בעיסוי נעים ועדין, אלא בעיסוי אינטנסיבי. אפשר לבד, ואפשר לגשת למעסה מקצועי. מה שחשוב הוא לחזור על עיסוי המקום בתדירות גבוהה. פנקי את עצמך בעיסוי הצלוליט אחרי המקלחת, בבוקר או לפני השינה. גם שימוש בקרם לחות יעשה את העבודה. מה שקובע הוא פעולת העיסוי.

 

 1. האם קרמים עוזרים?
  מממ… זהו שאין ממש קרם להפחתת צלוליט, אבל אם תעסי את הקרם לאורך זמן, מספר פעמים ביום, לתוך העור באזור הצלוליט, את צפויה לראות שינוי לטובה, בעיקר בגלל העיסוי… פחות בגלל הקרם.

 

 1. תזונה נכונה
  להפחתת צלוליט – אכלי פחות שומן! כיום רובנו אוכלים כמות שומן גבוהה מאוד, עד 40% מסך הקלוריות היומית. נסי להפחית את כמות השומן שאת צורכת במזון לכ-25%-30% מסך כל הקלוריות היומית. בפועל, מכיוון שהנטייה של הגוף ליצור צלוליט היא ברובה בשל השפעה גנטית, דיאטה לבד לא תעשה את העבודה. מומלץ לשלב במקביל בנייה של השרירים, שתאפשר ירידה בכמות השומן התת־עורי באזור המבוקש ותשפר את המראה כללי.

 

 1. התמדה וסבלנות
  לא משנה איזה פתרון תבחרי, חשוב מאוד שתתמידי בו לאורך זמן. שינוי ברקמת השומן התת־עורי לא מתרחש בן לילה כפי שהוא לא נוצר בן רגע (כן כן, שנים של טיפוח והשקעה בחוסר הזזת הישבן נותנות גם הן תוצאות!) חכי לפחות שלושה-ארבעה שבועות לפני שאת בודקת תוצאות. לפעמים זה לוקח יותר, תלוי בנטייה הגנטית ובמידת ההשמנה.

 

 1. טיפול מקצועי
  בעולם הטיפוח ישנם מכשירים מתקדמים שמקדמים את פעולת הזרמת הדם באזור הצלוליט ומסוגלים לשפר את מראה העור בצורה משמעותית. אנחנו עובדים עם מכשיר ה-Venus Legacy המתקדם, שהגיע לא מכבר לארץ. ערכנו איתו פיילוט על 30 נשים שעברו סדרת טיפולים המכשיר וכולן(!!) מדווחות על שיפור משמעותי בתוצאות. גם כאן, חשוב להתמיד לאורך זמן. 10 טיפולים לפחות יעשו את העבודה. פחות מזה – זה פלסטר שלא יניב תוצאות משמעותיות. כמובן, שלא די בטיפול קוסמטי כדי להעלים את הצלוליט. חשוב לשלב פעילות גופנית ותזונה נכונה (ראי סעיפים מעלה) כדי לשמור על איכות התוצאות לאורך זמן.

 

 

יש לך שאלות נוספות? נשמח לענות עליהן. צרי קשר ונדבר: 04-6262770

עשרה דברים שכדאי לך לדעת על הצרת היקפים